مسابقه عکاسی آریا تن ورز پویا

 

مسابقه عکاسی

اخبار سلامت

پرینت

کمبود فیبر باعث تغییر میکروب ها می شود

به طور معمول به بزرگسالان پیشنهاد می شود که روزانه بین 25 تا 35 گرم فیبر در رژیم غذایی خود بگنجانند.بیشتر آمریکاییها فقط نصف این میزان فیبر را از طریق میوه ها و سبزیجات به مصرف می رسانند، از اینرو شما تصور کنید در افرادی که رژیم با پروتئین بالا دارند فیبر چقدر کم مصرف می شود. یک مطالعه که در ژورنال Natureمنتشر شده  اشاره بر این دارد که کمبود فیبر می تواند در عرض یک شبانه روز میکروبهای موجود در روده را تغییر دهد.

محققان دانشگاه هاروارد برای چهار روز به 9 فرد مورد مطالعه وعده های غذایی حاوی گوشت ، پنیر و تخم مرغ دادند.در عرض 2 روز تجمع میکروبهای روده به میکروبBilophila که نقش کمک کننده در هضم چربیها  دارد  و در عین حال در بروز عفونت  نیز  مشارکت دارد ، تغییر پیدا کرد. بعد از یک وقفه، به این افراد رژیم پر از فیبر شامل غلات، سبزیجات ،دانه ها و میوه ها داده شد و میکروب های  روده به حالت قبلی بازگشتند .

افق روشن تر:   علاوه بر اینکه در این تحقیق بر اهمیت رژیم پر فیبر تاکید شده است، این مطالعه بر ارزش یک رژیم سالم متعادل تاکید دارد. در مصرف مواد غذایی تنوع داشته باشید ، و اگر فکر می کنید در مصرف غذا توجه کمتری به فیبر  دارید  می توانید  از مکمل دارای فیبر استفاده کنید که می تواند بعد از ورزش همراه با پروتئین مصرف شود.