مسابقه عکاسی آریا تن ورز پویا

 

مسابقه عکاسی

پرینت

چرا خانمها جهت کاهش وزن به تمرینات سخت تر نیاز دارند؟

 متاسفانه تحقیقات جدید نشان داده است که خانمها اگر می خواهند کاهش وزن داشته باشند نسبت به آقایان باید تمرینات سخت تری انجام دهند. این مطالعه  که در دانشگاه  Missouri آمریکا انجام شد و در آن 75 خانم و آقای چاق با دیابت نوع 2 مورد بررسی قرار گرفتند.

تمام داوطلبان در طی این 16 هفته مطالعه به تمرینات مشابه فیتنس واداشته شدند و از آنها خواسته شد که به میزان 66 درصد تواناییشان تمرین کنند. در پایان تحقیقات ، محققان دریافتند که مردان نسبت به زنان مورد بررسی به اندام متناسب تری دست یافته و به طور میانگین وزن بیشتری از دست دادند.

دکتر کریس ایستون ،استاد دانشگاه اسکاتلند غربی در زمینه روانشناسی تمرینات بالینی بر اساس مطالعه منتشرشده در ژرنال متابولیسم ،نظریه ای بیان کرده است که به شواهد قبلی در مورد پاسخ دهی مردان و زنان به تمرینات متفاوت می باشد می افزاید.

یک دلیل اصلی  ،تفاوت ساختار بدنی بین این دو جنس است ، بدن مردان  به نسبت عضله بیشتری از بدن زنان دارد – و عضلات نسبت به چربی ها میزان سوخت و ساز بیشتری دارند.

در واقع مساله مهم این است که حتی وقتی مردان در حال استراحت هستند، کالری بیشتری نسبت به زنان می سوزانند. این مساله  نشان می دهد که زنان باید نه تنها مراقب رژیم خود باشند بلکه باید به تمرینات خود را جدی بگیرند ، در حالیکه مردان ممکن است فقط با تمرینات بر این مشکل فائق آیند.

دکتر ایستون نتیجه گیری کرده است که برای اینکه زنان همان نتیجه مردان را بگیرند بایستی ترجیحا به جای  65درصد توان خود با 85 درصد توان تمرین کنند. ضرورتا این بدین معنی است که باید تمرینات سخت تر و طولانی تری انجام دهند تا نتایج قابل توجه و مشابه مردان را دریافت کنند.

چرا مردان فواید بیشتری از تمرینات می بینند؟

همانطور که توسط دکتر ایستون در بالا ذکر شد ، به دلیل نسبت بالاتر عضلات به چربی  در مردان ،در مواقع استراحت

کالری بیشتری سوزانده می شود. همچنین مردان  قلب و ریه های بزرگتری دارند و نسبت به زنان می توانند اکسیژن و

بنا براین هموگلوبین بیشتری در بدن حمل کنند.

خانمها از ورزش دست نکشند.

با اینکه ممکن است مردان راحت تربه فرم بدن دلخواهشان برسند این بدان معنی نیست که برای شما خانمها رسیدن به آرزویتان غیر ممکن است. همه ما تفاوتهایی با یکدیگر داریم و حتی اگر رسیدن به اهدافمان مستلزم زمان بیشتری باشد اگربا تلاش پیش برویم به اهداف خود خواهیم رسید.

سالم غذا بخورید و مرتب ورزش کنید  و بزودی شاهد نتایج خوبی خواهید بود.