مسابقه عکاسی آریا تن ورز پویا

 

مسابقه عکاسی

Uncategorised

پرینت

از چه سنی می توانیم رژیم بگیریم؟

بررسی های جدید دانشمندان نشان می دهد رژیم های سفت و سخت برای دختران و پسران نوجوان بین فاصله سنی ۱۰ تا ۱۵ سال باعث کاهش رشد آنها می شود.

به گزارش افکارنیوز، کودکان و نوجوانانی که اضافه وزن دارند والدین آنها باید بسیار محتاط باشند و رژیم غذایی جداگانه را برای آنها در میان اعضای خانواده اختصاص دهند.
گفتنی است نوجوانان با ورزش کردن های سنگین، افزایش فعالیت بدنی و افزایش تعداد میان وعده های خود اما کم کالری برای کاهش وزن تلاش کنند در غیر این صورت از میزان رشد آنها کاسته می شود و در بزرگسالی به دلیل پایین بودن سیستم دفاعی بدنشان سریعا در مقابل هرگونه بیماری بدنشان مقاومت را از دست می دهد و به بیماری دچار خواهد شد.

نتایج مطالعات همچنین نشان می دهند نوجوانانی که از رژیم های لاغری غیر اصولی و شدید استفاده می کنند دچار پوکی استخوان می شوند و از گیرایی ذهنی و محیطی آنها بسیار کاسته می شود.

پرینت

گرما باعث کاهش وزن بیشتر در شما می شود

دو نظریه مخالفِ هم در رابطه با چگونگی تاثیر دمای منزلتان بر مدیریت کاهش وزن وجود دارد. طبق یکی از نظریه ها پایین نگاه داشتن دمای منزل  بدن شما را مجبور می کند با انرژی که صرف مقابله با احساس لرزی که در بدن شما به وجود می آورد بدن شما را گرم نگهدارد. مطالعه جدید منتشر شده در ژرنال Obesity ، که درست موضع مقابل را مد نظر دارد . طبق این نظریه دمای بالای 23 درجه سانتیگراد در منزل باعث می شود بیشتر عرق کنید،بیشتر کالری مصرف کنید و کمتر بخورید.

مروری بر نتایج پرژه  بررسی سلامت در انگلستان، که نتیجه بررسی 100000 بزرگسال را بین سالهای 1995 تا 2007 در بر دارد ، نشان می دهد افرادی که دمای محیط را به طور ثابت بالای23 درجه سانتیگراد  نگه می دارند شاخص توده بدنی (BMI) پایین تری نسبت به ا افرادی که در محیطهای سر د تر زندگی می کنند دارند. چنین تاثیری باعثکاهش اشتها همراه با از دست دادن کرما بصورت تعرق می شود.

 

افق روشن تر :  در حالیکه لرزیدن از سرما یا از گرما عرق ریختن تصور مطلوبی برای محیطی که در آن زندگی می کنید نیست، دست کم این یافته ها به شما این آگاهی را می دهد که در سال جدید راهکارهایی را جهت رسیدن به هدف  کاهش وزن به کار ببندید. به نظر میرسد بیش از یک رویکرد میانه که بتواند منطبق با نیازهای سبک زندگی باشد وجود دارد.